Viazanie

BIANstudio ponúka viazanie dokumentov prostredníctvom väzby V1 a krúžkovou väzbou s kovovým hrebeňom rozličných veľkostí na počkanie. Väzba V1 je najjednoduchšia väzba, spočívajúcu v tom, že jednotlivé listy sú vložené do seba, do obálky, a následne zošité. Listy môžu byť dávané do súborov, spojených spinkami, a tieto sú potom zošité dohromady.

Pomocou kovových hrebeňov sa spájajú jednotlivé listy do atraktívneho dokumentu. Výhodou väzby je roztváranie dokumentov do 360 stupňov. Na prednú stranu možno použiť rôzne fólie (priesvitné, farebné), na zadnú stranu sa používajú kartónové listy, napr. imitácia kože, lesklé kartóny a pod..Viazač

Kovové hrebene

Ostatné knižné väzby je možné dohodnúť na určitý termín.

V2 - lepená väzba (listy sú zlepené v chrbte do bloku lepidlom a blok je zavesený do kartónovej alebo laminovanej obálky)
V3 - bloková mäkká väzba (brožúra zošitá drôtenými skobami zhora, zavesená do kartónovej (často laminovanej obálky)
V4 - mäkká väzba šitá niťami (šitá brožúra bez gázy, zavesená do kartónovej - často laminovanej obálky) bez záložiek
V5 - polotuhá väzba s doskami z ľahšej lepenky - knižný blok je lepený alebo šitý niťou, väzba je podobná ako väzba V2
Knižné väzby V6 - V9
V6 - väzby známe predovšetkým z detských skladacích knižiek – leporelá
V7 - tvrdá väzba s kombinovaným poťahom (poloplátenná väzba s tvrdými doskami z lepenky a chrbtom spojeným plátenným pásikom, zostávajúce plochy dosiek sú potiahnuté iným materiálom, väčšinou potlačeným papierom)
V8 - tvrdá väzba s nekombinovaným poťahom (plátenná väzba s tvrdými doskami z lepenky a chrbtom s celistvým pláteným poťahom, ako variant môže byť poťah papierový, laminovaný alebo z iných materiálov, tvar chrbta môže byť zaoblený alebo rovný
V9 - väzba s knižnými doskami z plastu, stuženými nemäkčenou fóliou PVC alebo lepenkou

Aktuálne ceny viazania nájdete v zložke cenník.